معرفی تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی (Advertising and  Internet Marketing) امروزه به شکل گسترده و متنوعی در شکل گیری و توسعه کسب و کارها نقش دارد. پیشرفت و محبوبیت موبایل های هوشمند، تبلت ها، فبلت ها و … هم چنین اینترنت های پر سرعت و شبکه های اجتماعی مختلف در تسریع روند این فرآیند نقش به سزایی دارد. مهم نیست مشغول به چه کسب و کاری هستید؟ مهم این است که برای رقابت در بازار کار استفاده ازبازاریابی اینترنتی، قدرتمند ترین اهرم تبلیغاتی شماست. شبکه های اجتماعی این روزها ویترین عرضه شما هستند. تا زمانی که عرضه ای نباشد تقاضایی صورت نمی گیرد. ضمن اینکه نباید فراموش کنید مشتریان نسبت به قبل باهوش تر شده اند و نیاز به محتواهایی هوشمندانه تر و خلاقانه جهت تحت تاثیر قرار دادن آن ها داریم. دیگر نمی شود با شعارهای کلیشه ای کسی را مجاب به استفاده از محصول و یا خدماتی کرد. این روزها تبلیغات حسی فضای بسیار گسترده ای را به منظور تبلیغات بر روی ضمیر نا خودآگاه در بر گرفته است.

شاید بد نباشد برای درک بهتر مطالب مذکور مثالی بزنیم. تصور کنید شما صاحب یک آژانس هواپیمایی هستید. کار شما برگزاری تورهای مختلف و با کیفیت مناسب است، بهترین راه تبلیغات اینست که دهان به دهان از کیفیت شما صحبت شود. همه ما می دانیم موثرترین نوع تبلیغات، تبلیغات دهان به دهان است. اما چگونه این فرآیند شکل می گیرد؟ مگر غیر این است که شما در راستای تبلیغاتتان باید به برگشت سرمایه هم فکر کنید؟؟ پس باید بهترین و مقرون به صرفه ترین راه حل را انتخاب نمایید. شانس بسیار بزرگی که برای شما وجود دارد این است که :

۸۰ درصد مردم دنیا از موبایل های هوشمند استفاده می کنند.

۸۰ درصد مردم دنیا از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

۸۵ درصد مردم دنیا از اینترنت استفاده می کنند.

چه اتفاقی از این بهتر که بر موج پیشرفت تکنولوژی سوار شوید؟

picture2

تنها کافی است تصمیم بگیرید و با کم ترین هزینه ها با کمک تبلیغات و بازاریابی اینترنتی بیشترین درآمد را داشته باشید. اگر نگاه و رویکرد کسب و کارتان را اینگونه پایه گذاری کنید، شما یک آژانس هواپیمایی موفق خواهید بود.

انواع روش های تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

گروه مشهد آی تی با دانش مناسب از انواع تبلیغات و بازاریابی اینترنتی و همچنین تجربۀ کافی در اصناف مختلف، با برنامه ریزی مناسب برای نوع بازاریابی شما، موفقیت کسب و کارتان را تضمین خواهد کرد. روند مشاوره و اجرای پروژه توسط متخصصین بازاریابی اینترنتی ما به شرح زیر است:

  1. تحلیل و بررسی کسب و کار (اصناف): در این مرحله مشتریان، رقبای داخلی و خارجی، وضعیت فعلی کسب و کار شما و موارد مربوطه دیگر تحلیل و بررسی خواهند شد.
  2. برگزاری جلسۀ مشترک با حضور متقاضی (صاحب کسب و کار): در این مرحله پیشنهادات تخصصی در رابطه با روش های بازاریابی متناسب با کسب و کار شما تحلیل می شود.
  3. اجرای پروژۀ تبلیغات و بازاریابی اینترنتی: در این مرحله ابعاد وسیع تبلیغات و بازاریابی اینترنتی، بسته به درخواست صاحبان کسب و کار پیاده سازی می شود.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

انواع خدمات بازاریابی اینترنتی  گروه مشهد آی تی در زیر توضیح داده می شود:

  • بازاریابی گوگلی: شما می‌توانید از گوگل بخواهید آگهی تبلیغاتی شما را برای کلیدواژه‌های مشخصی در صفحه نتایج جستجو و یا در سایت‌های مختلف متعلق به گوگل نمایش دهد و به ازای هر بار کلیک بر روی این آگهی‌ها و یا حداقل ۱۰۰۰ بار نمایش آن‌ها، مبلغی را از شما دریافت نماید. هدف تیم مشهد آی تی اجرای اصولی کمپین های تبلیغات در گوگل و مدیریت هزینه های آن می باشد تا سیر صعودی تعداد مشتریان شرکت ها و در نتیجه افزایش فروش را برای آنها به همراه داشته باشد.این مهم نیست بودجه تبلیغاتی شما چه مقدار است شما هم اکنون می توانید تبلیغات خود را درصفحات گوگل بدون هیچ هزینه ای نمایش دهید.
  • بازاریابی کلیکی: در این روش، آگهی تبلیغاتی شما بر روی یک یا مجموعه‌ای از سایت‌های پربازدید قرار می‌گیرد و پرداخت هزینه آن به ازای هر بار کلیک بازدیدکنندگان صورت می‌گیرد. بازدیدکنندگان، پس از کلیک بر روی آگهی، به سایت مورد نظر شما هدایت می‌شود. ما آگهی‌های شما را در وب‌سایت های مرتبط با محصول شما نمایش می‌دهیم و زمانی که روی آن آگهی کلیک شود هزینه‌ای را بابت آن کاربر (کلیک) از شما دریافت خواهیم کرد. تبلیغات کلیکی روشی موثر برای بالا بردن ترافیک شماست؛ و به مرور منجر به برندسازی می‌شود و در آخر اینکه این مشتری دقیقاً به دنبال محصولاتی می باشد که در سایت تبلیغ دهنده در معرض فروش گذاشته شده است.
  • بازاریابی محتوایی: بازاریابی محتوا یکی از اساسی ترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ در جذب و حفظ مشتریان فعلی و بالقوه می باشد. در این استراتژی سعی می کنیم تا با تهیه محتوای مورد نیاز گروه هدف، گرایش ها و اخبار پیرامون شرکت و انتشار آنها در زمان مناسب، ترافیک بیشتری را بروی وب سایت و رسانه های اجتماعی ایجاد کنیم که در نهایت موجب افزایش آگاهی از برند، کالا و خدمات و اعتماد سازی در گروه هدف می گردد. هر سازمان و شرکتی که از تولیدکنندگان محتوا باشد بی شک برنده دنیای وب خواهد بود. امروزه شرایط به گونه ای پیش می رود که وب سایت هایی با محتوای بیشتر و قوی تر سایت های موفق تر خواهند بود.
  • بازاریابی موبایلی: بازاریابی موبایلی می تواند در کوتاه ترین زمان، به توسعه و ترویج محصولات، خدمات و ایده های شما کمک کند. بازاریابی موبایل را می توان گلچینی از سئو و بهینه سازی وب سایت و بازاریابی اجتماعی دانست. در حال حاضر مردم زمان زیادی را صرف درگیری با دستگاه های تلفن همراه می کنند. می توان انتظار داشت که این روند ادامه پیدا کند و حتی در آینده بیش تر شود، بنابراین از این فرصت استفاده کنید و آماده باشید. بهترین ابزار برای برقراری ارتباط با مشتریان کسب و کار به وجود آمده است، به این دلیل که شما در هر لحظه از زمان و در هر مکان می توانید اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را در اختیار مخاطبان قرار دهید.
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی: بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از جدیدترین و بهترین راهکارهای بازاریابی در فضای مجازی است. بازاریابی تکنیکی در فضایی بی واسطه، سریع و با کمترین محدودیت. استفاده از این متد بازاریابی می تواند برای شما مخاطبان بسیاری را به همراه داشته باشد و تجارت شما را در کوتاه ترین زمان زیر و رو کند. جذب مخاطب، طرفدار و دریافت فوری بازخوردهای مستقیم آنها می تواند شما را از رقبا کاملا جدا نموده و افق های جدیدی را به روی شما بگشاید. با رشد شبکه های اجتماعی، ارتباط بین بازدیدکنندگان و ارائه دهندگان خدمات افزایش یافته و از این طریق کمپین های بازاریابی نوینی همچون بازاریابی شبکه های اجتماعی بوجود آمده است.

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی

اگر تصمیم به تغییرات اساسی در روند تبلیغات و بازاریابی خود گرفتید، همین الان دست به کار شوید و از دانش و تجربۀ “گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی” استفاده نمایید. استفاده از شیوه های نوین تبلیغات و بازاریابی اینترنتی گامی ضروری در کسب و کار دنیای امروز است که اگر از آن غافل شوید، دیر یا زود باید منتظر شکست در کارتان باشید.

به نظر شما کدام یک از روش های بازاریابی نام برده شده برای کسب و کار شما مناسب تر است؟

برای بهبود کسب و کار و افزایش روز افزون تعداد مشتریان خود، از گروه فنی بازاریابی اینترنتی ما مشورت بگیرید.

گروه فناوری اطلاعات مشهد آی تی با دانش به روز و نیروهای متخصص، با شیوه های جدید تبلیغاتی و بازاریابی اینترنتی در کنار شماست.

ارسال پاسخ