پلی استیشن ۴ نه تنها در آمریکا، بلکه در اروپا هم از محبوبیت بیشتری نسبت به اکس باکس وان برخوردار است. جیم رایان، مدیر بخشی سرگرمی های سونی در اروپا در گفتگویی با وبسایت بریتانیایی VG247 اذعان داشت که پلی استیشن ۴ بیش از ۷۰ درصد بازار را در عمده کشورهای اروپایی در اختیار دارد و این رقم در تعدادی از مناطق اروپا به ۹۰ درصد هم می رسد.

رایان می گوید نه تنها رقم کلی فروش در قاره اروپا به نفع سونی است، بلکه در تمامی کشورها پلی استیشن ۴ رتبه اول را دارد و پس از آن دیگر کنسول ها قرار گرفته اند. در حالی که وضعیت موفقیت آمیز فعلی کمپانی در اروپا سبب شده سونی ریسک پذیری بیشتری در زمینه پروژه های معرفی شده داشته باشد، اما مبحث کاهش قیمت در این منطقه مدت هاست که مطرح شده. پلی استیشن ۴ در آمریکا با قیمت ۳۴۹ دلار به فروش می رسد در حالی که این رقم برای اروپایی ها فعلا ۳۹۹ دلار است؛ شاید با آمدن پلی استیشن های یک ترابایتی ماجرا تغییر کند.

در حالی که نمایش سونی در E3 به سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تاکید بسیار داشت، انتهای سال ۲۰۱۵ برای دارندگان پلی استیشن ۴ اندکی حوصله سر بر خواهد بود. در سوی دیگر میدان اکس باکسی ها چندین بازی انحصاری با کیفیت دارند. رایان می گوید در این شرایط خاص بازی های ۳rd Party به کمک سونی آمده اند و اشاره ای مخصوص به Star Wars Battlefront دارد.

Call of Duty دیگر مهره جدید سونی محسوب می شود که ژاپنی ها آن را از چنگ مایکروسافت در آورده اند. در حالی که تا پیش از این، بسته های الحاقی Call of Duty های جدید مدت زمانی مشخص در انحصار اکس باکس قرار داشتند، این قرارداد حالا به سمت سونی چرخیده. از این پس، بسته های الحاقی ابتدا برای پلی استیشن ۴ و سپس برای اکس باکس وان و پی سی منتشر می شوند.

منبع : دیجیاتو-گروه خبری فناوری مشهد آی تی

ارسال پاسخ