اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

برای اینکه عضو فعال در شبکه های اجتماعی باشید در ابتدا کمی با اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی اشنا میشویم:

همه ما در دوران تحصیل از روی دوستمون تقلب کردیم یا اگر این کار را انجام ندادیم باید بگویم استراتری مانند همین تقلب های دوران تحصیل است بااین تفاوت که ما این بار از اموخته های خود تقلب میکنیم.بسیار ساده است اول باید شبکه های اجتماعی خود را کنترل کنیم و بررسی کنیم در کدام یک از این شبکه ها مخاطب بیشتری داریم؟؟بدین ترتیب همان شبکه اجتماعی که بیشترین مخاطب را داریم به عنوان شبکه اصلی و انتشار محتوای خود انتخاب میکنیم و در همان شبکه به اشترک میگذاریم.

در قدم بعدی همان محتوا را در شبکه‌های اجتماعی دیگر که در آنها هم اکانت دارید ولی با مخاطبان کمتر ,به اشتراک می‌گذارید، منتها نه دقیقا همان محتوای تکراری را !، بلکه با کمی تغییر در جملات و عبارات.مثلا فرض کنید شما در فیسبوک محتوایی جذاب در مورد یک رویداد جدید به اشتراک می‌گذارید. برای اینکه ان پست جذابیت خود را برای جذب مخاطب بیشتر داشته باشد می‌توانید یک توضیح مختصر و مفید مثلا ۱۰۰ کارکتری درمورد موضوع مورد نظر که میخوایم بزاریم تهیه کنیم که جالب‌ترین نکات پست را در خود داشته باشد. سپس این جمله ۱۰۰ کاراکتری را در توییتر می‌نویسید و در انتها نیز به پست خود در فیسبوک لینک می‌دهید و بعد توییت را منتشر می‌کنید.
در نتیجه اتفاقی که می‌افتد این است که فالوئرهای شما ابتدا توضیح ۱۰۰ کاراکتری شما را می‌خوانند و بعد برای خواندن محتوای کامل‌تر روی لینک پست فیسبوک شما کلیک می‌کنند و مستقیما به پست شما دسترسی پیدا می‌کنند. و به افزایش مخاطبان پست فیسبوک شما منجر خواهد شد.
البته این استراتژی فقط محدود به فیسبوک و توییتر نیست. می‌توان آن را در مورد گوگل پلاس یا یوتیوب یا حتی اینتستاگرام هم به کار برد. تقریبا این استراتژی از این نظر محدودیتی ندارد. فقط باید بدانید که برای هر شبکه اجتماعی محتوای خود را چطور تغییر دهید. بعد در فیسبوک یک پاراگراف کوتاه در مورد جالب‌ترین نکات همان محتوا می‌نوشتم و به پست خود در پلاس لینک می‌دادم..
اما ایا این به این معناست که یعنی دیگر لازم نیست در دیگر شبکه‌های اجتماعی تولید محتوا کنیم؟

الان شاید برای شما یک سؤ تفاهم پیش بیایدکه منظور من این بوده که لازم نیست برای بقیه اکانت‌های خودتان در دیگر شبکه‌های اجتماعی به تولید محتوا بپردازید. اگر اینطور فکر می‌کنید باید بگویم کاملا در اشتباه هستید. این استراتژی برای جذب مخاطب استراتژی خوبی هست ولی باید در نظر داشته باشید که کاربران شبکه‌های اجتماعی مختلف به محتوای تازه و غیر متقاطع هم احتیاج دارند.

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

ممکن است با این کار بتوانید تعدادی مخاطب جذب کنید ولی برای جذب مخاطب بیشتر در شبکه‌های مختلف باز هم نیاز به تولید محتوای تازه و غیر متقاطع دارید

اگر در یک محتوا به جذب مخاطب احتیاج داشتید می‌توانید از استراتژی اشتراک گذاری متقاطع استفاده کنید. اما در کنار آن اشتراک گذاری غیر متقاطع را هم نادیده نگیرید..

گروه اموزشی فناوری  مشهد ای تی

ارسال پاسخ