ویندوز۱۰ بهینه شده

مشهد ای تی در گذشته مقالاتی همچون آموزش کامل نصب ویندوز ۱۰، امکان نصب ویندوز ۱۰ از حالا برای شما فراهم است، حذف عنوان پیش نمایش از اپلیکیشن های آفیس برای ویندوز ۱۰، بوت ویندوز ۱۰ روی فلش خداحافظ DVD و… را در سایت خود انتشار داده است، هم اکنون ویندوز۱۰ بهینه شده را بررسی خواهد کرد.

  1. رزولوشن صفحه خود را تنظیم کنید

برای  کمک کردن به افزایش بهره بری ابتدا مطمئن شوید که رزولوشن صفحه شما در ماکسیمم حالت خود میباشد، با این تنطیم شما می توانید متن ها و عکس های خود را با وضوح بیشتری مشاهدی کنید.

اما چگونه این کار را انجام دهید؟

ابتدا بر روی یک فضای خالی صفحه دسکتاپ خود کلیک راست کنید سپس گزینه ” display setting ” را انتخاب کنید.

در پنجره بلز شده از سمت راست گزینه ” advanced display setting” را انتخاب کنید. در این حالت رزولوشن های مختلفی را مشاهده میکنید، تنها کاری که باید بکنید این است که بالاترین رزولوشن را انتخاب کنید.

12-300x168

۲ . اگر لپ تاپ شما ۲-in -1 است حالت “tablet mode” را فعال کنید.

برای این کار بعد از باز کردن منوی استارت setting را انتخاب کنید . در این گزینه حالت های مختلفی برای راحت تر کردن کار با Windows 10 ارائه شده است. از این قسمت “tablet mode”را  enable  کنید. با این عملکرد لپ تاپ شما بیشتر مانند windows 8  نمایش داده خواهد شد.

22-300x168

۳٫ استفاده از کورتانا

یکی از ویژگی هایی که شرکت مایکروسافت به windows 10  اضافه کرده و باعث حیرت خیلی ها شده است بهره گیری از cortana  است. برای استفاده از این آپشن شما باید ابتدا به اکانت مایکروسافت خود متصل شوید، با استفاده از cortana  شما می توانید با یک دستور صوتی بسیاری از کارهای خود از جمله ارسال ایمیل، تنظیم ساعت، play کردن موزیک و بسیاری موارد دیگر را به راحتی و بدون هیچ کلیکی انجام دهید.

برای شروع کار بعد از اتصال به اکانت مایکرو سافت کافی است با گفتن ” hey cortana ”  یا سرچ کردن آن در search bar  آن را فعال کنید. نکته جالب در مورد cortana این است که اگر از عهدهی انجام کاری برای شما بر نیاید ، آن موضوع را برای شما دراینترنت search  میکند.

32-300x168

۴٫ یکی دیگر از ویژگی های windows 10 نمایش چندین  application  و قابلیت جابجایی بین آن ها در یک زمان واحد است.

برای این منظور کافیست  از نوار نزدیک منوی استارت “ task view” را انتخاب کنید . با این انتخاب به راحتی میتوانید بین برنامه های باز شده جابجا شوید.

4-1-300x168

۵٫ Areo snap در  windows 10

Snap  کردن application  ها یکی از امکاناتی است که ابتدا در windows 7  معرفی شد.

این آپشن به شما امکان استفاده همزمان از دو  برنامه را می دهد. در windows10  شما میتوانید با درگ کردن برنامه مورد نظر خود بهیک گوشه از قابلیت snap  استفاده کنید.

42-300x168

 

ارسال پاسخ