ربات های هوشمند عصر امروز

کاربرای تلگرامی عزیزم سلام

کاربران تازه وارد به تلگرام، سلااااام

اگه تو سایتمون گشت و گذاری داشته باشین، می بینید تا الان مقاله های زیادی درباره انواع خدمات تلگرام، ازقبیل گروه های تلگرامی،کانال تلگرام ربات تلگرام و… گذاشتیم، و تنها هدفمون پاسخ دهی به سوال های شما در خصوص درآمدزایی از اپلیکیشن های پیام رسان در ایران است.

ربات های هوشمند تلگرام

از مهمترین قابلیت های اپلیکیشن رایگان پیام رسان تلگرام ساخت ربات تلگرام هست، در آموزش های قبلی، به
ساخت ربات فارسی،  ربات اختصاصی تلگرام، طراحی ربات تجاری و… پرداختیم. امروز این مقاله رو با هدف پاسخ گویی به پرسش های تلگرامی شما، معرفی ربات های تلگرام طراحی شده توسط #مشهدایتی و همچنین بیان قابلیت های پیشرفته #ربات ها انتشار داده ایم.

ربات های هوشمند

مشهد ای تی قبلا به تفضیل در مورد ساخت ربات ها صحبت کرده، و قطعا با مطالعه مقالات بالا می دونید ساخت ربات خیلی ساده است، اما برای استفاده بهینه از این قابلیت تلگرام باید #برنامه_نویس حرفه ای باشید! تا پس از اتصال به ربات خودتون، یک کد Authorization Token را دریافت کنید و از این طریق با API ارتباط برقرار کنید و آن را مدیریت کنید.

ربات های هوشمند تلگرام مشهد ای تی

در مثال های زیر دو نمونه از ربات هایی که به زبان #yii ساخته شده است قابل مشاهده می باشند.

tehran sabt1

این یک ربات #حقوقی برای ثبت شرکت ها می باشد که با امکانات خواسته شده از جانب مدیریت محترمشان، شامل #دانلود اپلیکیشن برای سیستم عامل های متفاوت و ذکر انواع #خدمات_ثبتی گام به گام همراه شما می باشد.

tehransabt2

mashhadit2

این ربات اولین سامانه دو زبانه می باشد که شامل امکانات زیادی از جمله آموزش رایگان در زمینه شبکه، فروشگاه مشهد آی تی، تماس با ما، و درباره مشهد آی تی و قسمت هیجان انگیز آن منوی سورپرایز می باشد.

mashhadit3

سامانه انگلیسی هم عینا همین امکانات را به زبان انگلیسی دارد، و این قابلیت را برای استفاده انگلیسی زبانان فراهم آورده است.

Mit

ربات های هوشمند تا چه حد قابل گسترش می باشند ؟

ربات های #تلگرام در مرحله ابتدایی خود می باشند، و هنوز مسیر زیادی برای پیشرفت آن ها باقی مانده، و این کار به برنامه نویسان خلاق مربوط می شود که تا چه مقدار برای #توسعه_ربات های تلگرام در تلاش باشند.

امکانات ربات های هوشمند تلگرام تا چه حد می باشند؟

  • ربات تلگرام قابلیت #ارسال و #دریافت #فایل، #تصویر، #متن و #صوت را دارد، اما این به معنای درک صحیح از همه پیام های دریافتی اش نمی باشد.
  • ربات های تلگرام نمی توانند شروع کننده #مکالمه با کاربران باشند ولی قابلیت در یافت پیام از سوی کاربران و پاسخ به کاربران را دارند.
  • اگر تنظیمات پیش فرض غیر فعال باشد، تمام پیام های گروه بجز #پیام های دیگر ربات ها را دریافت می کنید. زیرا در صورت دریافت پیام های ربات های دیگر، امکان قرار گرفتن در یک #لوپ وجود دارد که در نهایت به عملکرد ربات ها صدمه می زند.

MIT5

امکان دیدن پیام کاربران به ربات های هوشمند ما، برایمان امکان پذیر است؟

شما می توانید از یکی از دو روش زیر برای تحقق این موضوع استفاده کنید:

  1. روش long polling که با استفاده از توکن، پیام هایی را به تلگرام ارسال، و آخرین پیام های کاربران را مشاهده می کنید.

همیشه offset = update_id of last processed update + 1 قرار دهید تا بتوانید n پیام آخر را دریافت کنید. زیرا این پارامتر سبب می شود update_id هایی که کمتر یا مساوی offset می باشند به عنوان تایید شده در نظر گرفته شوند و دوباره ارسال نشوند.

  1. Webhooks پیام ارسالی توسط کاربران، بلافاصله به آدرس وب هوک شما ارسال، و شما باید پس از تحلیل این پیام، پاسخ مناسب را ارسال کنید.

چگونه دانلود و آپلود فایل در ربات امکان پذیر می باشد؟

دانلود:رامکان دانلود فایل تا ۲۰۰MB از طریق ربات در تلگرام به راحتی فراهم شده است، شما فقط تا یک ساعت پس از ثبت درخواست دانلود فایل امکان دانلود را دارید، پس از یک ساعت، مجددا باید درخواست دهید.

آپلود: برای آپلود فایل کافی روی سنجاقک پایین صفحه ربات کلیک کنید، و ارسال عکس / داکیومنت یا فایل را انتخاب و ارسال کنید، توجه داشته باشید که محدودیت فایل ارسالی تا ۵۰MB می باشد.

چگونه محدودیت ربات ها در ارسال پیغام خودنمایی می کند؟

برای عدم دریافت پیغام خطا، به شما توصیه می کنیم در هر ثانیه بیش از یک پیام ارسال نکنید.

چگونه یک پیام را به تمام کاربران ربات خود ارسال کنیم؟

به جهت جلوگیری از دریافت پیغام خطا، بهتر است در ارسال انبوه پیام از طریق ربات، پیام ها را با فاصله ۸-۱۲ ساعته ارسال کنید. ربات ها در ارسال بیش از ۳۰ پیام در ثانیه در آستانه دریافت پیغام خطا قرار می گیرند.

متاسفانه در حال حاضر امکان فرستادن پیام به تعداد زیادی کاربر وجود ندارد ولی این امکان ممکن است در آینده بوجود آید. به منظور عدم برخورد با محدودیت های تلگرام و عدم برخور با خطا بهتر است هنگام فرستادن پیام به تعداد زیادی از کاربران، سعی کنید پیام ها را با فاصله زمانی ۸-۱۲ ساعت بفرستید. API اجازه این را نمی دهد که بیش از ۳۰ پیام به کاربران مختلف را در هر ثانیه ارسال کنید و اگر این کار را انجام دهید شما در آستانه دریافت خطای ۴۲۹ خواهید بود.

امیدواریم این مقاله در برگیرنده پاسخ سوالات شما در خصوص ربات تلگرام باشد. اگر هنوز هم با سوالاتی در این مورد مواجه هستید در بخش نظرات پاسخ گوی سوالات شما خواهیم بود.

مشاوره از ما، انتخاب از شما

ارسال پاسخ