برگ برنده انتخابات سال ۹۴ در دست کیست؟

اصطلاح استفاده از فناوری های مبتنی بر وب, تلفن همراه و ارتباطاتی که به گفت و گو، تعامل داده میشود اطلاق میگردد. رسانه های اجتماعی , برنامه های کاربردی مبتنی بر اینترنت هستند که بر روی پایه های ایدئولوژیک و فناوری وب, به کاربران اجازه تولید و تبادل محتوا را میدهد.رسانه های اجتماعی میتوانند با اشکال مختلف , از جمله : تالار گفتگو, وبلاگ های شخصی , وبلاگ های اجتماعی ,میکروبلاگینگ ها , ویکی , پادکست ها , عکس ها یا تصاویر و ویدئو , در قالب یک نوع امتیاز بر پایه های مشارکت اجتماعی , محسوب شود. تعداد کاربران تلفن‌های هوشمند که در آغاز سال ۹۳ تنها دو میلیون نفر بود با رشد ده برابری در بهار سال ۹۴ به بیست میلیون نفر برسد و با همین رشد بنابه تخمین خسرو سلجوقی از اعضای هیئت مدیره سازمان فناوری اطلاعات تعداد کاربران تلفن هوشمند تا پایان سال جاری یعنی هم‌زمان با برگزاری انتخابات به چهل میلیون نفر خواهد رسد.

نگاهی به وضعیت جمعیتی کشور نشان می‌دهد تعدادی بین پنجاه و سه تا پنجاه و پنج میلیون نفر در این انتخابات بالای ۱۸ سال و واجد شرایط رای دادن هستند. اگر فرض شود که ۹۰٪ از ۴۰ میلیون دارنده تلفن هوشمند افراد بالای ۱۸ سال هستند و با وجود دسترسی نزدیک به پنجاه میلیون ایرانی به اینترنت -خانگی یا موبایل- انتخاباتی را پیش روی داریم که با تخمینی واقع‌بینانه ۷۰ تا ۷۵ درصد رای‌دهندگانش کاربر اینترنت و حدود ۶۵٪ از رای‌دهندگان دارنده تلفن‌های هوشمند هستند.

چگونه انتظار می رود در حالی که در دنیا و در نبردهای فیزیکی کشورها ، از پیشرفته ترین سلاح ها و علم روز و جنگ الکترونیک استفاده می شود ، در یک نبرد سالم انتخاباتی با تکیه بر روشهای سنتی بتوانیم حداکثر تاثیر را بر مخاطبین با دندان مسلح به وسایل ارتباطی و تکنولوژی و فناوری های روز ، داشته باشیم .

امروز دیگر جمع شدن افراد در یک جا به دور فردی و سخنرانی آن فرد، کارامد نمیباشد زیرا مشکلات و کم بود وقت مهمترین دفع کننده های اجتماعی برای افراد در همه موارد میباشد که تاثیرگزار در تبلیغات کاندیدها است.

دکتر روحانی در انتخابات سال ۹۲، ستادهای انتخاباتی چندانی نداشت و شاید هم در شهرستانها آنگونه که باید و شاید تشکیل ستادهای انتخاباتی بزرگ و گسترده انجام نشد ،اما نکته قابل توجه این است که رئیس جمهور ملت ایران در شبکه های اجتماعی پایگاه و ستاد انتخاباتی گسترده ای داشت ،که موجی سایبری را در حمایت از او به وجود آورد.و به جرات می توان گفت بخش اعظمی از آرای انتخاباتی دولت تدبیر و امید از طریق فیسبوک جمع آوری شد.

برگ برنده انتخابات سال ۹۴

حال کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در سال ۹۴ به صورت گسترده در حال استفاده از این شبکه ها هستند و در آن ها فعالیت هایی سازمان یافته و هدفمند انجام می دهند. راحت میشود پیش بینی کرد که کاندیدی برگ برنده انتخابات سال ۹۴ را خواهد داشت که علاوه بر داشتن شرایط اصلی و برنامه هایی مفید و جدید برای آینده ، از شبکه های اجتماعی در تبلیغات خود بهره بگیرد.پس تبلیغات در فضای مجازی کافی است ،خرج اضافی نکنید!

در صورت تمایل به دریافت مشاوره و پروپوزال در زمینه تبلیغات در بازه انتخابات با شماره

۰۹۱۹۹۱۹۶۶۹۰

تماس حاصل کنید.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: @mashhadit_group

ارسال پاسخ