در مقالات قبلی سایت مشهد آی تی ۲۰ روش دیده شدن در اینترنت، و ۲۰ روش جذب مخاطب ماندگار را بیان کردیم، امروز به ۲۵ روش جذب بازدیدکننده ماندگار اشاره می کنیم، هدف ما رونق کسب و کار شماست.

در این سری از مقالات مشهد آی تی، تکیه و تمرکز ما بر ارائه کارآمدترین نکته های ریز در رفتارهای مجازی همگان در جهت ایجاد تغییر و تحول سازنده بر شیوه کسب و کار ما و شما می باشد. امروز به بررسی چگونگی رفتار در شبکه های مجازی، بهینه سازی وب سایت، بهینه سازی برای موتورهای جستجو، استفاده از اپلیکیشن موبایل و فروم های آنلاین پرداخته ایم، ما همراهتان هستیم.

شبکه های اجتماعی

 1. در شبکه های اجتماعی معروف ثبت نام کنید و شروع به استفاده از فیس بوک کنید ( می دانید که فیس بوک دارای ۵۰۰ میلیون کاربر است؟ و هر روز این میزان دارد افزایش پیدا می کند؟)
 2. ۶ صفحه ( Fan ) در فیس بوک ایجاد کنید.
 3. لینک صفحه Fan را در سایتتان قرار دهید تا بازدیدکنندگانتان به جمع علاقمندان شما در فیس بوک بپیوندند.
 4. از توییتر استفاده کنید، اگر دلیل استفاده آنرا نمی دانید لطفا این مقاله را بخوانید، آخر چه کسی بدش می آید بداند مثلا فلان مدیر سایت، یا برنامه نویس یا مدیر عامل شرکت در حال حاضر چه کار می کند؟
 5. دکمه های اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی را در سایتتان بگذارید : تا از این طریق هر کس به راحتی مطالبتان را در فیس بوک یا … به اشتراک بگذارد.
 6. به توییتر و فیس بوک اکتفا نکنید و دنبال سایت های دیگر بروید.

بهینه سازی وب سایت

 1. صفحات ۴۰۴ را بهینه سازی کنید : چه بخواهید، چه نخواهید صفحات ۴۰۴ شتریست که در وب سایت شما خوابیده است. ممکن است کسی لینک اشتباه به مطالب سایت شما داده باشد یا یکی از مطالبتان به هر دلیل دچار مشکل شده باشد. در نتیجه حتما به طراحی یک صفحه ۴۰۴ شیک فکر کنید.
 2. در درون مطالبتان به صفحات دیگر خود لینک دهید : این دو مزیت دارد، اولین اینکه به کاربران وب سایتتان اجازه می دهد که به مطالبتان راحتتر دسترسی پیدا کنند. دوم نکته این باعث می شود که در رتبه های موتورهای جستجو بهتر دیده شوید.
 3. نکات مهم در مقالاتتان را Highlight کنید : مردم دوست دارند بدانند چه نکته ای در مطالب شما اهمیت بیشتری دارد و این راه به خواندن مطالبتان توسط خوانندگان کمک به سزایی می کند.
 4. وب سایتتان را در مرورگرهای مختلف امتحان کنید.
 5. به زمان بارگذاری سایتتان دقت کنید و حجم صفحاتتان را کاهش دهید.
 6. استفاده از کش : یکی از راه های بالابردن بارگذاری سایتتان استفاده از کش کردن صفحات توسط بازدیدکنندگانتان می باشد. این امکان همچنین منابع وب سایتتان را به شدت کاهش می دهد.
 7. از سرویس های خوب و محبوب هاستینگ استفاده کنید : این نکته را فراموش نکنید پیش از خرید هاست حتما به این نکته توجه کنید و میزبان خوبی برای وب سایتتان انتخاب کنید.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

 1. محتوای بی نظیری تولید کنید : اگر می خواهید که از طریق موتورهای جستجو دیده شوید و بازدیدکننده ها را به سایت خوب جذب کنید ، تنها راهی که دارید اینست که روی مطالب سایتتان کار کنید و مطالب خوبی را تولید کنید.
 2. BackLink درست کنید : به این معنا که طوری مطلب بنویسید که بلاگرهای دیگر را ترقیب کنید که به مطالب شما در مطالبی که می نویسند لینک دهند.
 3. تحقیقات پیرامون کلمات کلیدی : برای این کار کافیست این مقاله را مطالعه کنید و شروع کنید ببینید چه کلمات کلیدی در جستجو گوگل بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.
 4. بهینه سازی تگ title : در کد های HTML خود حتما تگ <title></title> را در نظر داشته باشید. این یکی از مهمترین عامل های SEO می باشد. همچنین اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید از All in On SEO Pack / استفاده کنید.
 5. نقشه سایتتان را به صورت HTML درست کنید.
 6. از عکس هاس استفاده کنید : بسیاری از کاربران و وبمستر ها از گوگل برای جستجوی عکس استفاده می کنند در نتیجه در نام گذاری عکس و تگ های مربوطه دقت زیادی به عمل بیاورید.
 7. سایر زبان ها : با استفاده از افزونه Global Translator / یا Google Translator/سایر زبان ها را نیز به سایتتان اضافه کنید.

اپلیکیشن موبایل

 1. نسخه موبایل سایتتان را ایجاد کنید : دیگر اینترنت موبایل دارد باب می شود و بسیاری از مردم کشورهای توسعه یافته از موبایل برای کارهای روزانه شان استفاده می کنند. در صورتی که از وردپرس استفاده می کنید از افزونه WPTouch /برای تبدیل خودکار سایتتان به نسخه موبایلی استفاده کنید.
 2. اپلیکیشن موبایل آیفون و آندروید سایتتان را ایجاد کنید.

فروم های آنلاین

 1. در فروم ها و انجمن های بزرگ عضو شوید، در آن فعالیت کنید، مطلب بگذارید، پاسخ دهید و در مکان امضای خود، آدرس سایتتان را قرار دهید و فروم را به وب سایت خود اضافه کنید : زمانی که روزانه به ۵٫۰۰۰ نفر بازدیدکننده دست یافتید سریعا انجمن سایتتان را نیز راه اندازی کنید.
 2. لینک به مطالب سایتتان : اگر کسی سوالی کرد که مرتبط با یک مطلب سایتتان بود ، لینک مطلب سایتتان را در توضیح به سوال ارسال کنید.
 3. به انجمن های محبوب Craigslist بپیوندید.

منبع: به نقل از سایت(میرسافت)-باز نشر گروه فناوری مشهد ای تی

ارسال پاسخ