اکثر کسب کار های اینترنتی و غیر اینترنتی در توییتر فعالیت میکنند.تمامی ان ها یک هدف دارند که ان هم زیاد دیده شدن هست و افزایش دنبال کننده ها و اینکه در تمامی مواردی که مخاطبان فعالیت دارند حضور فعال داشته باشند.در توییتر جذب فالوور فعال بسیار سخت است .

How-To-Get-More-Twitter-Followers

 

تیم آموزشی مشهد ای تی  سعی کرده با ارائه دادن ۵۰ نکته افزایش فالوور توییتر شما را راحت کند

follow-us-button
۱) شروع فعالیت در توییتر
برای داشتن فالوور های زیاد نیاز به عضویت فعالانه  در توییتر می باشد.پیشنهاد می کنیم گام های اولیه برای اغاز فعالیت تبلیغاتی در توییتر را بخوانید.
۲) پروفایلی بی نقص تهیه کنید
تمامی کاربران با دیدن متن معرفی نامه شما تصمیم میگیرند که شما را دنبال کنند یا نه.بهتر است که متن خلاصه و با ادبیاتی دوستانه و مختصری درمورد کسب و کار وخودتان بنویسید.درنظر بگیرید که متن و تصویر پیج شما برند کاری شما را منعکس می کند.
۳) معرفی نامه (پروفایل)خودرا بروز کنید
متن پروفایل خود را با توجه به مناسبت ها و فعالیت های شرکت خود بروز رسانی کنید مثلا اگر در جشنواره مسابقه ای شرکت کرده اید لینک و مختصر توضیحی در مورد آن درج کنید.
۴) پیج توییتر خودرا معرفی کنید
باوجود امکاناتی که شبکه های اجتماعی به وجود اورده اند خوب است که پیج خود را در اکانت های شبکه های دیگر مثل فیسبوک ,گوگل پلاس,لینکدان و…معرفی کنید .
۵) ثبت توییتر خود در سایتتان
ادرس پیج توییتر خود را در سایتتان قرار دهید
۶) بهترین توییت های خود را Embed (ثبت)کنید
یکی از امکانات توییتر این است که توییت های خود را در سایتتان قرار دهید.میتوانید با کد های توییت خود ان را در خارج از توییتر مشاهده کنید برای این کار لازم است که به قسمت مشخصات توییت بروید وروی علامت (…)کلید کنید و گزینه Embed tweet را انتخاب کنید تا کد مربوط به توییت را نشان داده شود.
۷) اکانت توییتر خود را چاپ کنید!
اگر شما کارت ویزیت,فاکتور,پوستر تبلیغاتی و…دارید مشخصات اکانت خودرا برروی آنها ذکرکنید
۸) نوشتن نام توییتر شمادر امضای ایمیل
بهتر است که در کنار نام سایت خود,نام توییتر خودرا هم ذکر کنید
۹) دیگران را تگ کنید
در روز ۳ نفر جدیدرا با@مورد خطاب قرار دهید .
۱۰) در سایت ها با اکانت توییتر عضوشوید
بعضی از سایت ها امکان این را که با اکانت توییتر خود عضو شوید را می دهند شما اگر با اکانت توییتر خود عضو ان سایت شوید پروفایل شما را در محل مربوط به ان نشان داده می شود و علاوه بر این شما میتوانید در قسمت امضای فروم های گفتگو نام توییتر خود را به همراه توضیحی مختصر بیان کنید.

follower_counter

۱۱) قید کردن توییتر خود در پست مهمان
اگردر سایت های مختلف مطلبی در قسمت پست مهمان مینویسید بهتر است توییتر خود را معرفی کنید

۱۲) عضویت در دایرکتوری توییتر!
همان طور که متوجه شدید توییتر هم دایرکتوری دارد. و میتوانید به طور رایگان در آن عضو شوید وبخش مربوط به کسب و کار را انتخاب کنید . افرادی که علاقه مند باشند با اکانت شما در دایرکتوری آشنا میشوند و شما را به همین منظور دنبال میکنند.
Twello,Wefollow,Tweetfind نمونه ای از دایرکتروری ها می باشند.
۱۳) افرادی رادنبال کنید که شمارا دنبال کرده اند
وقتی فردی شما را دنبال می کند شما هم بعد از مطالعه پروفایل وبررسی آن ها را دنبال کنید که این باعث یشود تا فالوورهای جدید نسبت به شما حس خوبی داشته باشند و مطالب شمارا دنبال کنند و البته این را هم در نظر بگیرید که این کار زمانی مناسب است که شما یک فرد شناخته شده هستید.
۱۴) اشخاصی را دنبال کنید که دوستانتان انهارا دنبال میکنند.
توییتر به شما این امکان را میدهدکه در قسمت”Who to Follow”لیست کسانی را که توسط دنبال کننده های شما دنبال شده اند را ببینید و اینطوری میتوانید با شبکه های از متخصصان ,فعالان و علاقه مندان مرتبط با حوزه کاری شما اشنا شوید.
۱۵) پیج های شناخته شده را دنبال کنید
صنایع و کسب و کارهای مرتبط با خود را در توییتر بیابید و فالووکنید بهتر است با انها ارتباط متقابلی داشته باشید.
۱۶) از افرادی که کسب و کارهای بزرگ دارند بخواهید که شما را دنبال کنند
این گونه افراد راپیدا کنید و مورد خطاب قراردهید درمورد توییت های انها صحبت کنید و سرانجام از انها بخواهید که شمارا دنبال کنند و سعی کنید رابطه خودرا ان ها حفظ کنید چراکه امکان این است که شمارا ریتوییت کنند و شما به دنبال کننده های انها معرفی میشوید.
۱۷) برای فالوور های جدید یک پیام مستقیم ارسال کنید
با این کار دنبال کنندگان شما نسبت به شما حس مثبتی دارند و این باعث می شود تا مطالب شما را دنبال کنند. این کار بسیار اهمیت و تاثیر گذار می باشد و در نظر بگیرید که این پیام مستقیم نباید برای تبلیغات باشد
۱۸) استفاده از هشتگ(#)

توییتر اولین شبکه اجتماعی بود که (#) را معرفی کرد که امروزه بسیار پرکاربرد هستند هشتگ را معمولا در ۳ مورد استفاده می کنند تا علاوه بر صرفه جویی در کاراکتر ها به عنوان اسپم هم شناخته نشوید.

How-To-get-more-twitter-followers۱۹) استفاده ازکمپین های هشتگ خاص
برای آنکه هشتگ شما مورد دید قراربگیرد و افراد زیادی با توییتر و کسب و کارتان آشنا شوند باید کمپین های رقابتی برگذار کنید و از دنبال کنندگان خود بخواهید که در مسابقه  شما شرکت کنند موضوع مسابقه می تواند توییت کردن با هشتگ های خاص باشد.
۲۰) استفاده از هشتگ های عمومی
برای اینکه دسترسی به توییت های شما گسترش یابد از هشتگ های رایجی که موضوع شما ربط دارد استفاده کنید. برای مثال در ایام جام جهانی والیبال از هشتگ های رایج و عمومی استفاده کنید
۲۱) هشتگ و کلمات مرتبط با توییت خود را بیابید
از هشتگ هایی ک به توییت شما ربط داره استفاده کنید و همیچنین کلماتی را جستجو کنید که به کسب و کار شما ربط دارد تا به وسیله انهاخدمات شما شناخته شود
۲۲) مطالب اموزنده
در نظر بگیرید که شما در تویتر یا هر رسانه اجتماعی مطلبی را که ارسال می کنید ۸۰%از ان مطالب درموردشیوه زندگی و۲۰%از مطالب ان درمورد خودتان باید باشد درست است که مطالب شما در مورد خدماتتان باید باشد ولی مطالب بهتر است محدود نشوند.
۲۳) ابتکار به خرج دهید
بیشتر مطالبی که از ابتکار خود حاصل شده اند را توییت کنید اینگونه مخاطبان شما جلب می شوند
۲۴) استفاده از مطالب تاثیر گذار
نقل قول های الهام بخش بسیار تاثیر دارند و نقل قول ها از بیشترین مطالب ریتوییت شده در توییتر هستند
۲۵) استفاده از مطالب وبلاگتان
خلاصه تیزر پست های وبلگتان را بنویسید و ان هارا با سایتتان لینک کنید
۲۶) اطلاع از اخرین اخبار
در واقع توییتر یک راه سریع برای کسب اخبار هست بهتر است اخباری که به کسب کار شما ربط دارند را برای دنبال کنندگان خود توییت کنید در این زمینه خلاق باشید و یک عنوان جذاب انتخاب کنید تا اولین باشید
Why-is-not-your-business-getting-more-Twitter-Followers

۲۷) ایجاد رقابت و پرسش سوال
توییت هایی بذارید که سوالی هستند م مخاطبان را جذب میکند تا در مورد ان گفتگو کنند
۲۸) از تصاویر استفاده کنید
بیشترین لینک های به اشتراک گذاشته شده در توییتر تصاویر هستند شما میتوانید بااستفاده از ان ها در پست هایتان اشتراک گذاری مطالبتان را بالببرید و همچنین دنبال کنندگانتان را.
۲۹) استفاده از فیلم
یکی از مکان های مناسب برای قرار دادن فیلم های دوستانه و یا مرتبط به کسب و کارتان توییر می باشد. بهتر است ازفیلم های کوتاه استفاده کنید از این طریق شما میتوانید دنباکننده های بیشتری به دست اورید.
۳۰) مهم ترین توییت های خود را تکرار کنید
بررسی کنید کدام یک از توییت های شما بازخورد داشته است ان ها را مجدد ارسال کنید بهتر است برای حفظ دنبال کننده های خود ان هارا با کلمات دیگری بازگو کنید.
۳۱) کوتاه نویسی را فراموش نکنید
بهتر است توییت ها زیر ۱۴۰کاراکتر باشد این کار اشتراک گذاری توییت شما را آسان تر می کند
۳۲) توییت خودکار ممنوع!
در تمامی سایت هایی که هستید از بروزرسانی یکسان برای پستهایتا استفاده نکنید . اگر یک مطلب را در تمامی سایت هی اجتماعیتان ارسال می کنید عنوان مطالب را تغییر دهید.
و مورد دیگر اینکه اگر شما از یک پلت فرم (پایگا ه توییت برنامه ریزی شده) استفاده می کنید, رویداد های مهم را که با کار شما مرتبط هستند را انتخاب کنید و ان را در برنامه ریزی توییت ها قرار دهید.
۳۳) استفاده از توییت ها به صورت پیوسته ممنوع!
از توییت های پی در پی استفاده نکنیدچون واقعا نیاز نیست که مخاطبان بدانند شما هر۵ دقیقه در حال انجام چه کاری هستید ولی فاصله توییت هایتان را در چرخه ۲۴ ساعت تنظیم کنید.
۳۴) یک نویسنده نمونه باشید!
شما بیشتر از ۱۴۰ کاراکتر نمی توانید استفاده کنید پس باید منظورتان را مختصر و فشرده بدون استفاده از کلمات اضافی برسانید مطالبتان شفاف باشد و شوخ طبع بودن را فراموش نکنید
۳۵) عناوین خاص و تک بنویسید

شما میتوانید سود خوبی بدست اورید از طریق نوشتن تیتر و یا سرفصل هایی که با مهارت خاصی نوشته شده اند و برای فالوورهای شما جذاب به شمار بیاید و شما را بازتوییت خواهند کرد.
۳۶) مخاطبان را با خود درگیر کنید نه بامحصولاتتان
شما باید با طرفداران خود در تعامل باشید درست است که شما بازاریاب هستید ولی شما به طرفدارانتان خدماتی ارائه می کنید ولی شما با این کار ثابت می کنید که علاقمند هستید و توجه می کنید . وقتی مخاطبان با شما ارتباط برقرار کنند نه خدمات شما توجه بیشتری به محصولات و تبلیغات شما خواهند داشت.
۳۷) دنبال کنندگان را باز توییت کنید
با ریتوییت توییت های خوب به دنبال کنندگان خود نشان دهید که قدر دان انها هستید که این کار باعث میشود تا مطالب شمارا بیشتر دنبال کنند.
۳۸) از پست وبلاگ های مختلف استفاده کنید
اگر وبلاگی مرتبط با حرفه خود یافتید مطالب ان را با ذکر منبع توییت کنید.ماری اسمیت,رهبر بازاریابی رسانه اجتماعی از این تاکتیک استفاده کرده است
۳۹) فالوورها و حامیان شناخته شده را تگ کنید(@)
اگر شما دربین فالوور های خود افرادی برجسته دارید ان ها را تگ کنید و بهتر است اسامی ان هارا با هشتگ(#)ذکر کنیدو یا اینکه به دنبال کنندگانتان بگویید که ان هارا دنبال کنند.
۴۰) از تگ کردن(@) استفاده کنید
از @ برای دیده شدن نام خود توسط دنبال کننده ها استفاده کنید . اگر توییتی با نام کاربری اشخاص شروع کنید ان توییت فقط برای آنها نشان داده می شود اما اگر در مقابل نام ان ها “.” بگذارید توییت شما عمومی می شود.
۴۱) توییتر خود را بروز رسانی کنید
طرفداران شما میخواهند که باشما در تعامل باشند پس بهتر از در روز ۳ الی ۴ بار توییترتان را چک کنید(مانند چک کردن ایمیلتان)
۴۲) به تگ های(@) دیگران پاسخ دهید
اگر فردی شمارا خطاب قرارداده است به ان پاسخ دهید
۴۳) به بازتوییت ها پاسخ دهید
اگر کسی شمارا بازتوییت کرد از ان قدر دانی کنید
۴۴) با سایر کسب و کارها مشارکت کنید
طرفداران بیشتری را در توییترتان با توجه به شرکای کاری بدست آورید ، شما شرکای بیشتری را به وسیله باز توییت شدن پیام آنها به دست خواهید آورد.
۴۵) استفاده از مطالب جنجالی
برای جذاب کردن توییت های خود از مطالب جنجالی مثل (نظر سنجی,عنوان تصاویر,مقاله و حتی فیلم های جنجالی(استفاده کنید)
۴۶) موارد خاص و تک ارائه کنید
میتوانید به دنبال گر ها وعده دهید که تا درصورت دنبال کردن شما بتوانید از ان موارد استفاده کنید (مثل تخفیف شرکت در قرعه کشی و محصولات رایگان و..)
۴۷) هدف دار کردن تبلیغات
برای رسیدن به دنبال کنندگان کسانی که شمارا دنبال میکنند به تبلیغات توییترتان هدف دهید این هدف دادن میتواند بر اساس علاقه مندی های کاربران توییتر باشد.
۴۸) بازبینی نتایج
همیشه بر نتایج نظارت داشته باشید.شما میتوانید از تجزیه و تحلیل توییتر استفاده کنید.
۴۹) تعداد پیام هایتان را در آخر هفته افزایش دهید
معمولا اخر هفته ها طرفداران و مشتریهای شما در حال توییت کردن هستند. بهتر است بهترین توییت هایتان را به این روزها اختصاص دهید!

۵۰٫ لینک­هایتان را پیگیری و بررسی کنید:

از یک لینک کوتاه مثل Bit.ly برای بررسی کلیک­هایتان استفاده کنید.