تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز نوعی آگهی تبلیغاتی متنی است که به شما امکان سرمایه گذاری در موتور جستجو گوگل برای نشان دادن آگهی های تبلیغاتی کسب و کارتان را می دهد. مطمئنا متوجه شدید هنگام جستجو در سایت گوگل برخی از وبسایت ها به صورت واضح تر و مشخص تر در اولین صفحه از نتایج نشان داده می شوند در واقع این سایت ها از سرویس تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز استفاده می کنند.

مزایای استفاده از  تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز ( Google Adwords )

گوگل ادوردز یک ابزار تبلیغاتی مبتنی بر وب محسوب می شود چون از کلمات کلیدی برای نمایش آگهی مرتبط با جستجو به کاربران استفاده می کند البته باید کلمات کلیدی مناسب معرفی یک سرویس یا محصولی خاص برای گوگل ادوردز مشخص کنید.

اگر در وبسایت خود محصولات یا خدماتی دارید که از طریق گوگل بازدیدکنندگان زیادی ندارد، و یا سئوی سایت ( از بسته های سئوی سایت در مشهد آی تی دیدن نمایید ) شما بقدری ضعیف است که به صفحات ابتدایی گوگل نرسیده است، استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل سریع ترین راه برای شروع کسب و کار آنلاین و افزایش فروش شما می باشد.

هنگامی که کاربر کلمه کلیدی خاص را درگوگل جستجو می کند در صفحات نتایج جستجو ، شما متمایز و شاخص تر از از رقبایتان ظاهر میشوید و با این روش تبلیغات لینک شما فقط برای کاربرانی نشان داده میشود که در جستجوی محصولات و خدمات شما می باشند.

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز چگونه عمل می کند؟

استفاده از این سیستم به دلیل داشتن ظاهر بسیار کاربر پسند و واضح بسیار ساده می باشد.برای استفاده از گوگل ادوردز ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. در هنگام عضویت می توانید متن تبلیغ خود را نوشته و از کلمه کلیدی مورد نظر در آن استفاده کنید. پیشنهاد قیمت خود را به گوگل بدهید و به مقدار موردنظر خودتان پرداخت نمایید همچنین می توانید تصمیم بگیرید که تبلیغ شما فقط در صفحه نتایج گوگل نشان داده شود و یا در وبسایت های دیگر که سیستم گوگل Adwords ارائه می کند نیز قابل مشاهده باشد.

پس از اتمام پروسه عضویت باید صبر کنید تا گوگل کار خودرا انجام دهد که معمولا ۳ ساعت طول میکشد و بعد از آن تبلیغات شما در نتایج جستجوهای کاربران نشان داده شده و اگر کاربر روی لینک شما کلیک کند، میزان مشخصی از شارژ شما کم می شود اما در عوض مشتری دقیقا وارد سایت شما می شود. تا زمانی که مشتری روی لینک شما کلیک نکند، گوگل به هیچ عنوان، به دلیل نمایش لینک شما، هزینه ای از شما کم نمی کند.

هزینه تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز چقدر است؟

هزینه تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی، و میزان رقابت تنگاتنگ این کلمات می باشد. ممکن است شما برای یک کلیک بر یک کلمه تنها  ۱ دلار هزینه پرداخت کنید و برای کلمه ای دیگر ۳ دلار! زمانی که شما سایت خود را برای یک کلمه ی پر رقابت برنامه ریزی کرده باشید و از سرویس تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز استفاده می کنید قطعا گوگل مبلغ بیشتری به ازای هر کلیک از شما کسر می کند. این هزینه ها به طور کامل در پنل تبلیغات کلیکی حساب کاربری مشخص می شود.

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز

ما را در اینستاگرام دنبال کنید: @mashhadit_group

نویسنده : امیر ستوده

ارسال پاسخ